Співробітники кафедри взяли участь в українсько–французькій місії з менеджементу вогнепальної та мінно-вибухової травми у сучасних бойових умовах. Захід відбувся 26-27 липня у центрі реабілітації Superhumans у Винниках Львівської області.
Мета місії - консультативна допомога пацієнтам з наслідками вогнепальних поранень щелепно-лицевої ділянки, а також навчання українських лікарів, що надають допомогу пораненим.
Мета місії - консультативна допомога пацієнтам з наслідками вогнепальних поранень щелепно-лицевої ділянки, а також навчання українських лікарів, що надають допомогу пораненим.
Французька делегація була представлена найкращими хірургами Франції. До складу увійшли професор Роман Хоссейн Хонсарі з CHU Necker Enfants Malades, професор Сілві Тестелін з відділення щелепно-лицевої хірургіі університетської клініки Amiens-Picardy, Amiens, професори Хлое Бертолю та Андре Чейн з відділення щелепно-лицевої хірургії лікарні Pitié Salpêtrière.
![Українсько-французька місія з менеджменту вогнепальної травми обличчя 26-27 липня 2023 року](https://static.tildacdn.com/tild6565-3361-4039-b361-353764666466/photo_2023-08-02_12-.jpg)
Французькі лікарі у форматі лекцій та дискусійних панелей представили свій досвід лікування пацієнтів з дефектами та деформаціями обличчя, спричиненими вогнепальними пораненнями. На реальних клінічних випадках продемонстровано основні підходи до проведення первинних та вторинних реконструктивних втручань у відношенні поствогнепальних дефектів та деформацій обличчя.
![Фахівці працювали у форматі лекцій та дискусійних панелей на базі центру Superhumans](https://static.tildacdn.com/tild3933-3861-4066-a265-643564393238/photo_2023-08-02_12-.jpg)
Разом з українськими колегами французькі лікарі проконсультувати понад 50 поранених, які потребують реконструктивних втручань різного ступеня складності. Огляд та планування операцій проходили разом з українською мультидисциплінарною командою фахівців на чолі з професором Андрієм Копчаком, до якої також увійшли професор Юрій Чепурний, доцент Юлія Ведмідь (Кафедра хірургічної стоматологіі та щелепно-лицевої хірургіі ЛНМУ, Львів), професор Оксана Петренко (президент Асоціації фахівців з офтальмопластики та очного протезування) та отоларинголог Лейла Омерова (Центральний військовий госпіталь, Київ).
![Огляд та планування операцій проходили разом з українською мультидисциплінарною командою фахівців на чолі з професором Андрієм Копчаком](https://static.tildacdn.com/tild3438-3838-4234-b862-303333636632/photo_2023-08-02_12-.jpg)
Спільно з французькими колегами розроблено програму подальших заходів з вдосконалення реабілітації пацієнтів з вогнепальними пораненнями обличчя в рамках проекту Superhumans. Для команди Кафедри велика честь долучитися до цього проєкту.
![Захід](https://static.tildacdn.com/tild3130-3638-4436-b133-663139626633/photo_2023-08-02_12-.jpg)